יש לי עיניים בגב

הספר "יש לי עיניים בגבI" עוסק ברגעים מתסכלים בחייהם המקצועיים של מורים: כשתלמידים מתחצפים, מכים זה את זה, מפטפטים, מסתובבים בכיתה ומפריעים ללמד.

ברגעים אלה המורים מתמלאים ייאוש, כעס וחוסר אונים, ומצבי לחץ , כידוע מקשים לשקול את המצב בהיגיון ולהגיב בקור רוח.

מה עושים אחרי שכבר התרחשה ההפרעה? הספר מנתח סוגים שונים של בעיות ומציג דגם של דרכי התערבות דמוי "סולם", ששלביו הראשונים כרוכים בהתערבות מיידית ושלביו האחרונים – בהתערבויות מורכבות ומצמיחות.

זוהי המשגה חדשה שמעניקה למורים רפרטואר של אמצעים מוחשיים וסמליים להבנה ולהתערבות. הספר מציע מאגר רחב של כלים שיעזרו למורים לטפל בהצלחה במצבים קונקרטייםד"ר אליעזר יריב, פסיכולוג חינוכי בכיר, מתמחה בחקר הסיבות והפתרונות לבעיות משמעת בבתי הספר בישראל.

ד"ר יריב מתעד את הסטטיסטיקה ואת הסיפורים שמאחורי בעיות האלימות שבהן המורים נתקלים בשטח בזמן התרחושתן הלכה למעשה ומציע שיטות התמודדות שמוכיחות את עצמן.

ד"ר אליעזר יריב סיים לימודי תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה והשלים לימודי דוקטורט בניהול החינוך באוניברסיטת לסטר בבריטניה.

הוא מכהן כמרצה בכיר במכללת גורדון לחינוך, וכאיש סגל בשירות פסיכולוגי חינוכי עירוני בצפון הארץ. בעל טור לענייני משמעת בירחון "הד החינוך".

משנת 1992 העביר ד"ר יריב סדנאות לאלפי מורים וסטודנטים להוראה ופרסם את ממצאיו בספרים "שיחת משמעת" ו"שקט בכיתה בבקשה!" בהוצאת "רכס פרויקטים חינוכיים בע"מ".

16/04/2020

0 responses on "יש לי עיניים בגב"

Leave a Message

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© 2021 eliezeryariv.com . All rights reserved.