עדכון יולי: תקציבי שילוב והכלה

משרד החינוך, הקורונה, ותוכניות השילוב

כידוע התקציב השקלי לתוכניות השתלבות והכלה עדיין לא הוגדרו ולא הועברו לבתי הספר.  ב-17 לחודש היתה אמורה להתקיים שיחת ועידה עם מירי נבון (המפקחת הארצית על תוכניות הכלה) בנושא אבל היא נדחתה וכרגע מתוכננת ל-24.7.  אנחנו נעדכן.

מהמידע שנמסר לנו כרגע, אנחנו מעריכים שההחלטה תיפול בשבוע האחרון של יולי. בשלב זה יקבלו בתי הספר כשבוע-שבועיים לבחור תוכנית, להתקשר עם ספק ולהשלים את הניירת כדי להספיק ולשלב את התוכניות בפתיחת השנה וימי ההיערכות.

כמובן שכמו שהשנה הזו נראית אפשר לצפות להפתעות מהסוג הלא-משמח, כך שסביר שהרבה בתי"ס לא יעמדו בדד-ליין הזה, והמשרד ייאלץ להתחשב בהם ולאפשר להם להכניס תוכניות עם מועד פתיחה מאוחרת יותר: אולי אחרי החגים, אולי אפילו בסמסטר ב'.

לכן, בכפוף לאי ודאות שקשורה למגיפה וסגרים, נראה כרגע שבית ספר שיהיה מוכן ויוכל להגיש ניירת מוקדם יקבע למשרד עובדות בשטח ויקבל עדיפות.

מה זה אומר לגביך

כאנשי ניהול במערכת החינוך כולנו נמצאים עכשיו בקורס מזורז של ניהול בתנאי אי-ודאות. שזה התחום שלי.

כפסיכולוג שהתחיל את הקריירה שלו במרכז לשעת חירום בקרית שמונה במלחמת לבנון (הראשונה. אפילו לפני כן) ועבר מאז סקאדים, עליות המוניות אינתיפאדה או שתיים, ומייעץ על ניהול חינוכי בחו"ל יש לי המלצה ברורה:  להגדיר לבית הספר שלך צרכים מפורטים, מטרות כלליות (לא מפורטות), ולבחור חלופה או שתיים שאפשר ליישם בהתראה קצרה.

אני והצוות נוכן לעזור בתהליך ולספק תשובות.
הטלפון שלנו הוא 077-5113300 ואנחנו נשמח לענות.

פרופ' אליעזר יריב

עדכון 17.8 – הכנס התקיים, התקציבים טרם עברו. נעדכן בקרוב.

15/09/2020

0 responses on "עדכון יולי: תקציבי שילוב והכלה"

Leave a Message

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© 2021 eliezeryariv.com . All rights reserved.