מורים משתפים

"התובנות על ההשתלמות והליווי הפסיכולוגי

השתלמות מעטפת חשובה מאוד בעיניי. היא גרמה לי להתנסות בכלים טיפוליים להתמודד עם קשיי תלמידים שאנו נתקלים בהם ולא תמיד יודעים כיצד לפעול. הליווי של הפסיכולוגית הללי תרם להצלחת ההשתלמות. היא הקדישה זמן רב להקשבה, לתיאור של הכלים שהכי מתאימים לתלמיד וגם ליישום שלהם. המפגשים אתה תרמו לי לדייק ולשפר בכל פעם את ההתמודדות עם הילד ובזכות הליווי הצלחתי להשיג את המטרות והילד יצא נשכר והתגבר על הקשיים הרגשיים.

התובנות שלי…

היום כשאני משחזרת את התהליך הארוך שעברתי בשנת הקורונה, למדתי שהשתלמות מעטפת חיזקה אותי. אני אקח את תוכנית ההתערבות – ראיון עם האם, שיחות אישיות, שימוש ברמזור  לוויסות עצמי, בכלי – כריש, סרדין ודולפין ובמכתב הנרטיבי. את הכלים שקיבלתי אוכל ליישם בעתיד עם ילדים נוספים. אני שמחה לראות את התלמיד שטפלתי בו מאושר עם חברים רבים שעוטפים אותו והכי חשוב שהוא רכש ביטחון שמאפשר לו להתגבר ולהתמודד רגשית. התובנה העיקרית היא שהשיחות האישיות עם הילד במפגשים קבועים ורצופים מבססים קשר של אמון ושיתוף בדברים אישיים.

לסיכום- תודה הללי על השיחות האישיות, על המיקוד והמקצועיות  ועל הכלים החשובים שלמדתי דרך השתלמות מעטפת."

נילי אברמוביץ – מחנכת

בי"ס חופי גליל, גשר הזיו. 

"תובנה מרכזית שהייתה לי: כמה חשוב להגיד לילד "בחרתי בך מכל הילדים האחרים, ואני הכתובת האישית שלך". האמירה הזו בונה את הבטחון העצמי שלו, ועושה את כל ההבדל.  

גם לי הייתה כתובת בתהליך. הפסיכולוגית הללי ידעה לדייק את דבריי ולמקד אותי, כאשר לא ידעתי איך ומה לעשות. המקצועיות והמיקוד תרמו לתהליך. היא נתנה לי כלים פרקטיים, שלחה לי סרטונים, והסבירה כיצד להשתמש, ולהיכן לנווט את השיחה, על מנת להגיע להתפתחות המצופה.

אני חייבת לציין שהייתי קצת סקפטית בתחילת התהליך. חשבתי שזו עוד השתלמות שתציע בעיקר תאוריות. אבל הפגישות הפרטניות והכלים המעשיים שקיבלתי עבור התלמידה שלי, פשוט עשו את העבודה, והובילו לתהליך מבורך."

אינגה רוזן, מורה לאנגלית

"ידעתי שהקשר עם תלמידים חשוב אבל בהשתלמות הזו הפנמתי שאני צריכה להכיר את התלמידים מקרוב ואפילו את החיים הפרטיים שלהם. בריאיון שעשיתי עם התלמיד ועם ההורים הבנתי את הסיבה להתנהגויות של הילד ואיך אני יכולה לעזור לו להשתפר.

תובנה נוספת זו ההבנה לא להיכנע ללחצים ועומסים. אם רוצים להגיע לתהליך אמיתי ותוצאות משמעותיות צריך להשקיע זמן בבניית תוכנית ברורה ומעמיקה אשר תמיד תתחיל בהגדרת הבעיה, הצבת מטרת על ומטרות נמדדות, הקניית מיומנויות ופעולות לביצוע בשטח."

מחנכת בבית ספר יסודי בבית ג'ן

18/07/2021

0 responses on "מורים משתפים"

Leave a Message

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© 2021 eliezeryariv.com . All rights reserved.