מורים מספרים

ההתערבות העלתה את המודעות העצמית שלה ואת היכולת שלה להתמודד ולהשיג

מאת: יסמין עאבד
מחנכת כיתה י"ב, עפולה

התלמידה שבחרתי בה זקוקה לתשומת לב. שיראו אותה, שיעריכו את היכולות שלה ויעזרו לה היכן שהיא מתקשה. היה לי חשוב לוודא שנתתי לה כל מה שאני יכולה כדי לעזור לה לצאת לחיים קצת יותר מוכנה. ההתערבות העלתה את המודעות העצמית שלה ואת היכולת שלה להתמודד ולהשיג כל מטרה. יחד עם זאת, מדובר בתהליך שדורש קצת זמן. אני מקווה שהנחתי את היסודות הראשונים ושהיא תמשיך לפתח זאת בעצמה גם לאחר שתסיים כיתה י"ב. 

תהליך ההשתלמות היה יעיל מאד

מאת: מור זפרן
מחנכת י"ב – עכו

תהליך ההשתלמות היה יעיל מאוד. בתחילה היו מפגשים קבועים של כלל הצוות על מנת שנבין בדיוק על מה מדובר, מה הערך המוסף של התכנית, מה נרצה להשיג ומה נדרש מאיתנו, בהמשך עברנו למפגשים אישיים ושיחות עדכון בטלפון. ההנחיה הייתה מפורטת מאוד, היה מקום לשאול שאלות וניתן מענה לכל סוגיה.

בעקבות התהליך המרתק שעשיתי עם תלמידתי הגעתי לתובנות גם על עצמי, הבנתי שהרבה זה עניין של אמונה, כאשר אני רואה משהו לנגד עיני והדבר חשוב לי, אני משקיעה את כל המאמצים האפשריים והתוצאות מדהימות. המטרה הייתה להחזיר לתלמידתי את האמונה בעצמה ובדרך קיבלתי זריקת מרץ וסיפוק אדיר על כך שהצלחתי לגרום לה לחשוב חיובי, להאמין בעצמה, להאמין שההצלחות שלה הן אך ורק בגללה. דרך העבודה עם התלמידה למדתי רבות על עצמי, למדתי שכאשר אני מאמינה במשהו מאוד אני יכולה לגרום לכל אחד להאמין בו.

סיכום סמסטר א'

מאת סטאס אומנסקי
מחנך כיתה י"ב, עכו

בתחילת ההתערבות ערכנו שיחה לתיאום ציפיות והסברתי על התהליך שנעבור ביחד. במפגשים שוחחנו על כל מצבים בעייתיים וגם חיפשנו איך אפשר היה לעשות דברים אחרת. בכוונה לקחו מקרים שקרו לתלמידים אחרים כדי לא לעורר אצלו חשש והתנגדות. נפגשנו פעם בשבוע. השיחה זרמה וניסיתי להביא אותו להיות מודע להתנהגות שלו בכל מני מצבים. נעזרתי במטפורה של מגדל פיקוח כדי להראות לו שהוא יכול לשלוט בהתנהגותו שלו. התחלנו במצבים פשוטים וברורים עם משימות קלות. בהדרגה עלינו ברמת הקושי וניתחנו מצבים קשים ומסובכים. במקביל לשיחות האישיות לימדתי כמה שיעורי חברה שעסקו במודעות עצמית ולקיחת אחריות. רציתי להמחיש לתלמיד שלי מה קבוצת השווים חושבת על ההתנהגות שלו ואיך הם היו מתמודדים בסיטואציות דומות.

20/04/2021

0 responses on "מורים מספרים"

Leave a Message

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

© 2021 eliezeryariv.com . All rights reserved.